За нас - Changzhou longxin Машини Co, Ltd

за нас

Профил на компанијата

LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD.

Краток вовед на компанијата

Changzhou Longxin Машини копродукции, Ltd е основана во 2001 година со 30 милиони фондови регистрирани. Седиштето се наоѓа во зона на север развој на Hengshanqiao град во источниот предградие на градот Changzhou, што е блиску до преминување на Пекинг-Шангај високо-брзински железнички, Шангај-Нанџинг високо-брзински железнички и Шангај-Ченгду автострада. Longxin е стручно производител на хемиско машини и опрема со вкупна површина од околу 13.600 квадратни метри.

11111111

Longxin интегрира технички истражување, развој и производство, со повеќе од 20 години искуство во професионална продукција. Нашата фабрика произведува главно "Longxin" & "Huabao" бренд машини од рачна мелница три тркала, хидраулични три ролна мелница, компјутерски ЦПУ три ролна мелница, мелење зрно, нано-керамички песок мелница, планетарен миксер итн Ние, исто така, дизајн, интеграција, инсталација и прилагодување на целата заврши поврзани со линија на производи во согласност со барањето на клиентите со нашата опрема. Нашите машини се користат во мастило, обложување, електронски паста, пестициди, батерија, нано материјал, дневен хемиски, кожа пластика, молив, храна, боја, со силиконска гума, и гиар џвакање итн

dsfsefef-1

Нашата компанија кој го дели светот напредна технологија на мелење и дисперзија технологија со вас поседува професионална R & D тим и секогаш е лидер на иновации и револуција во оваа индустрија. Ние се добие повеќе од 20 предмети на патент сертификати, вклучувајќи ги и 5 предмети на патенти покана. Ние може да обезбеди професионална склопување во согласност со барањата на производството на клиентите. Нашите производи се извезуваат во САД, Бразил, Индија, Русија, Јапонија, Кореја, Сингапур, Југоисточна Азија и во други земји и региони, и уживаат висок углед од сите сфери на животот.

IMAGsd1119

Changzhou Longxin Машини копродукции, Ltd е сопственик на разни почесен статус, вклучително и високо-технолошкиот претпријатие, националните посебни ултра-фини прав технологија истражување на центарот, микро-нано подготовка материјал сајт дизајнира, развива и индустриски тестирање, и заменик-претседател единица на Здружението Кинески мастило. Longxin машини се со сертификати на TUV, Б.В., CE и ISO09001: 2018 година.

Нашата конзистентна принцип е "Квалитетот на прво место, одлична услуга, задоволство на клиентите". Искрено добредојде пријатели и дома и во странство да соработуваат со нас и да се создаде светла иднина на хемиската индустрија заедно!

 

историја

1998

Успешното преземање на државните претпријатија.

2001

Зголемување на капиталот и Longxin Машини копродукции, Ltd е основана.

2003

Longxin Хидраулични Три ролери мелница беше развиена.

2004

Longxin ЦПУ Три ролери мелница и мушка Мил биле развиени.

2008

Longxin висок вискозитет мушка Мил беше развиена.

2010

Longxin беше избран за заменик-претседател единица на Здружението Кинески мастило.

2011

Longxin мушка Мил Добиени голем број национални патенти.

2012

годишно производство вредност од над 60 милиони евра и силиконски машини гранка е основана.

2013

Longxin се овластени да бидат националните посебни ултра-фини прав технологија истражување центар.

2016

Longxin бил овластен да биде високо-технолошки претпријатие.

2018

Longxin продолжи да се движи напред, постигнување поголем успех во иднина.

 

компанијата култура

Во согласност принцип: Квалитетот на прво место, одлична услуга, задоволството на клиентите

најголема клиент, одлична услуга  

Секој вработен на Longxin лекување на клиентите со сериозен и одговорен однос, да се почитуваат на услугата концептот на "преземање на клиентите како центар и преземање на побарувачката како водич", со почеток од побарувачката на клиентите, надминувајќи надеж на купувачи, и, конечно, на задоволството на клиентите . Нека секој клиент се чувствува нашата искреност од пред-продажба на по-продажба.

Професионален тим, фокусирајќи се на мелење технологија

Longxin има историја на повеќе од 20 години. Во овие 20 години, ние се фокусира на една работа дека за производство на првата класа мелење опрема. Под раководство на врвот производство и R & D инженери, имаме формира професионална производство и развој тим, да се постават на цврста основа за раст на нашата мелење бизнис.

Бескрајни иновации, се задржи качување

Longxin поседува различни почесен статус, вклучително и високо-технолошкиот претпријатие, националните посебни ултра-фини прав технологија истражување на центарот, подготовка микро-нано материјал инженеринг и индустриски сајт тестирање. Преку нашата континуирано подобрување и иновации, Longxin е призната од страна на нашите клиенти и доби висока репутација. Ние ќе продолжиме да ја градиме нашиот бренд и да ги прошират нашите иновации.


WhatsApp Online Chat !