Слој - Changzhou longxin Машини Co, Ltd

слој

Слој е континуиран филм кој е обложена на површината на заштитени или украсен објект и може да се цврсто прикачен на обложување. Тоа е вискозна течност, најчесто направени од смола, масло, и емулзија со или без пигменти, полнила, адитиви, органски растворувачи или вода.

 fsfe1

По долг период на развој, обложување е особено комплексна. Со цел да се олесни управувањето и употреба, различни класификација методи на облоги се формираат со свои карактеристики. Во моментов, повеќето донесени класификација слој се како што следува:

 1. Според видови на филм-формирање на материјал, облога може да се подели во алкидни слој смола, полиуретански премаз, емулзија слој, nitrolacquer, акрилна слој, епоксиден премаз смола, итн
 2. Според различни користење, може да се подели во обоен лак, дрво лак, автомобилската слој, сообраќај боја, морски бои, стакло слој, слој челик, итн
 3. Според различни методи на сушење, тоа може да се подели во воздух сушење боја, stoving лак, УВ лекување слој, итн
 4. Според формата на средства за премачкување, може да се подели во прав слој, течен слој.
 5. Во согласност со функцијата на средства за премачкување, тоа може да се подели во спроведување на боја, изолација боја, анти-'рѓа боја, отпорни на топлина боја, итн

Longxin обезбеди опрема за многу производство слој како што AkzoNobel, MAYDOS, Нипон боја и така натаму.

 dfefs

Препорачај опремата за производство на слој: YS серија хидраулични три ролери мелница, WSJ серија хоризонтална внатрешна ладење мелница целосна функција мушка, WSD серија брз проток песок мелница, WSS серија хоризонтална и мелница, WSK серија висок вискозитет Тенок разноврсна мушка мелница

Линија на производи: слој / аптека / пестициди / хербициди продуктната линија


Прашање За Ценовникот

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

контакт со нас

 • LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD
 • Телефон: + 86-15061651688
 • Телефон: + 86-18248826257
 • Phone: +86 18816275366
 • Е-пошта: lisa@hbhj.com
 • Е-пошта: jane@hbhj.com
 • Факс: + 86-519-88608716
WhatsApp Online Chat !