Козметички - Changzhou longxin Машини Co, Ltd

козметички

Козметика се однесуваат на парична казна хемиски производи се шири на било кој дел од телото како кожата, косата, усните и така натаму преку daubing, прскање или други методи за целите на чистење, одржување, чешлање, декорирање и менување на изгледот, или исправување на мирисот на човечкото тело.  

козметика производство имаат строги барања од аспект на загадување метал, микроорганизми и така натаму. Longxin обезбеди прецизни машина за неколку козметички производство, како што се OSM, Orain и така натаму.

 fsef15

Препорачај опремата за производство на козметика: ES / ДС Тенок прецизни три ролери мелница, дис серија хидраулични три ролери мелница, WSP Серија брз проток мушка Мил, WST серија турбо нано песок мелница

 

 


Прашање За Ценовникот

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

контакт со нас

  • LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD
  • Телефон: + 86-15061651688
  • Телефон: + 86-18248826257
  • Phone: +86 18816275366
  • Е-пошта: lisa@hbhj.com
  • Е-пошта: jane@hbhj.com
  • Факс: + 86-519-88608716
WhatsApp Online Chat !