Литиум батерија - Changzhou longxin Машини Co, Ltd

литиум батерија

 Литиум батерија е еден вид на батеријата се направени од литиум метал или литиум легура како негативната електрода и не-воден раствор на електролити. Тоа може да се подели во два вида: литиум метал батерии и литиум јонски батерии.

Литиумските батерии се користат во електрична енергија системи за складирање на енергија како што се хидраулични, огнена моќ, ветер и соларни централи, континуирано напојување за пошта и телекомуникации, како и електрични алати, електрични велосипеди, електрични мотори, електрични возила, воена опрема, воздушната и други области. Па тоа е многу ветувачки индустрија.

 sfes

Препорачај на опрема за производство на храна и здравјето на производот: WSP Серија брз проток мушка Мил, WST серија турбо нано песок мелница


Прашање За Ценовникот

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

контакт со нас

  • LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD
  • Телефон: + 86-15061651688
  • Телефон: + 86-18248826257
  • Phone: +86 18816275366
  • Е-пошта: lisa@hbhj.com
  • Е-пошта: jane@hbhj.com
  • Факс: + 86-519-88608716
WhatsApp Online Chat !