Профил на компанијата - Changzhou longxin Машини Co, Ltd

Профил на компанијата

LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD.

Краток вовед на компанијата
Changzhou Longxin Машини копродукции, Ltd е основана во 2001 година со 30 милиони фондови регистрирани. Седиштето се наоѓа во зона на север развој на Hengshanqiao град во источниот предградие на градот Changzhou, што е блиску до преминување на Пекинг-Шангај високо-брзински железнички, Шангај-Нанџинг високо-брзински железнички и Шангај-Ченгду автострада. Longxin е стручно производител на хемиско машини и опрема со вкупна површина од околу 13.600 квадратни метри.
Longxin интегрира технички истражување, развој и производство, со повеќе од 20 години искуство во професионална продукција. Нашата фабрика произведува главно "Longxin" & "Huabao" бренд машини од рачна мелница три тркала, хидраулични три ролна мелница, компјутерски ЦПУ три ролна мелница, мелење зрно, нано-керамички песок мелница, планетарен миксер итн Ние, исто така, дизајн, интеграција, инсталација и прилагодување на целата заврши поврзани со линија на производи во согласност со барањето на клиентите со нашата опрема. Нашите машини се користат во мастило, обложување, електронски паста, пестициди, батерија, нано материјал, дневен хемиски, кожа пластика, молив, храна, боја, со силиконска гума, и гиар џвакање итн

dfdvdsvxvd1
Нашата компанија кој го дели светот напредна технологија на мелење и дисперзија технологија со вас поседува професионална R & D тим и секогаш е лидер на иновации и револуција во оваа индустрија. Ние се добие повеќе од 20 предмети на патент сертификати, вклучувајќи ги и 5 предмети на патенти покана. Ние може да обезбеди професионална склопување во согласност со барањата на производството на клиентите. Нашите производи се извезуваат во САД, Бразил, Индија, Русија, Јапонија, Кореја, Сингапур, Југоисточна Азија и во други земји и региони, и уживаат висок углед од сите сфери на животот.
Changzhou Longxin Машини копродукции, Ltd е сопственик на разни почесен статус, вклучително и високо-технолошкиот претпријатие, националните посебни ултра-фини прав технологија истражување на центарот, микро-нано подготовка материјал сајт дизајнира, развива и индустриски тестирање, и заменик-претседател единица на Здружението Кинески мастило. Longxin машини се со сертификати на TUV, Б.В., CE и ISO09001: 2018 година.
Нашата конзистентна принцип е "Квалитетот на прво место, одлична услуга, задоволство на клиентите". Искрено добредојде пријатели и дома и во странство да соработуваат со нас и да се создаде светла иднина на хемиската индустрија заедно!

 


WhatsApp Online Chat !