ES Тенок Прецизирај Три ролери мелница

ES Тенок Прецизирај Три ролери мелница


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Longxin серија Тенок се со високи перформанси три ролери мелница, со што се создаде за хипер прецизно утврдени големина на честички дистрибуција. Тоа е сигурен репродуктивност во нано брусење, кој е најдобар избор за Нано нов материјал, метал паста, керамички кашеста маса, електронски кашеста маса, козметика.

   wegef (2) wegef (1)

  карактер 
  режим ● јазот прикажува вредноста на растојанието јазот поставени од страна на корисникот и на вистинските вредности стрес. (Единица: микрони и Њутн / mm)

  ● Исчистете режим и обратна функција се осигури безбедноста на работа.

  ● брзина ролери и растојанието може да се постави како параметар (под било режим), до 3000 податоците групи.

  ● контрола Сименс Саладин носи лесна и визуелна операција.

   wegef (3)

  апликација
  Тоа е широко користен во CNT, со висока вредност метал паста, нови керамички материјал, Електроника проводен паста, козметика, пигмент, соларни тестен, итн

  wegef (3)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !