LXXJB Серија Планетарен миксер

LXXJB Серија Планетарен миксер


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Longxin Планетарните миксери ножеви ротирање исто време се направи револуционерно движење, па материјал ќе биде комплекс движење. Тие се широко користени во висок вискозитет, тип крем материјал мешање, вулканизација, растурање, обработка на полимеризација. Нашите миксери имаат високи перформанси и лесно празнење без мешање слепа точка.

  Планетарен миксер котел капакот може да биде хидраулични укината, котел тело може да се движи слободно и работата е многу лесен. Згора на тоа, агитатор и стругалка може да се целосно одвојување од телото на котел со зрак зголемуваат, така што тоа е лесно да се чисти. Машината е погоден за мешање, реагираат, растурање, растворање, калење и другите процеси на мулти-компонента солидна солидна, солидна течност, течност-течност потребни од страна на многу индустрии, како што се хемиски, лесната индустрија, храна, батерија, фармацевтската, зграда , пестициди, итн

  Агитатор форма, во согласност со барањата материјал може да биде мулти-слој тип сечилото, рамка тип, тип пеперутка, тип коло, итн

  апликации
  Оваа серија планетарен миксер е широко се користат во индустриите: силиконски фасадни, СТП фасадни, машини фасадни, течен силикон, РТВ, електронски фасадни, мастило, пигмент, боја, електронски паста, смола, пластика, паста за заби, ДКД. Вискозност опсег од 10000 ~ 8000000cps.

  20161125181543_7768


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !