WSD Серија брз проток Песочна Мил

WSD Серија брз проток Песочна Мил


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Турбо disperser структура

  WSD голем проток песок мелница нов тип прилагодува нови пренасочување ров и песок диск за да се постигне многу повисока ефикасност влажно мелење технологија. Високо-ефикасни пренасочување-ров мелење диск и супер-голема центрифугална турбински проток може да се дистрибуира во мелење комора можност. Центрифугални тркало е предвидено посебно, под висок линија брзина, за прием на центрифугална принцип, центрифугални мелење тркало може да се фрли средни и големи честички од надвор на филтерот. Ова ќе се обезбеди многу повеќе работен век на филтерот и да се направи поголеми честички материјал се издробен во комората постојано. Оваа технологија решава проблемот дека филтерот е вклучен лесно. Донесува центрифугална тркала филтер стил да се зголеми стапката на проток и да ги оддели мелење медиум за безбедност, ако за поголем систем за одвојување на проток, тоа може да работи во многу поголема ефикасност.

  ● диск центрифугална жлебови  

  ● Специјално дизајнирани центрифугална тркала  

  ● Специјални дизајниран голем простор на екран мрежа

  $ NWW17TR_6H} {IO8AFT @ ДИК

  Карактеристики

  ● Елиминирање валиден радијална сила на празнина
  ● Сите материјали на мелење комора е заменливи
  ● Сите лесно оштетени делови може да се замени поединечно
  ● Специјални дискот и вратило со удар
  ● Специјални центрифугални тип на екран

  апликации

  Тоа може да се примени за автомобилски бои, steelroll боја, корозија доказ боја, дрво боја, екран печатење со мастило, gravure мастило, пигмент текстил, TiO₂ прав, Фармација, Pestide итн

    CU8X $% ~ Z`H5K %% K (BV @ 7R] б20161125185247_4018


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !