WSP Серија брз проток Нано мушка Мил

WSP Серија брз проток Нано мушка Мил


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  принцип на работа 

  Материјали се хранат од врвот влезот на мелење комора од страна на хранење пумпа и дистрибуирани рамномерно со ротација на роторот, спротивниот тековните работи на материјали за целосно пре-дисперзија под дејство на центрифугална сила на роторот и статорот. Роторот и статорот имаат силно влијание врз мелење медиуми а во меѓувреме мелење медиуми работат на материјали. Материјалите остане во мелење комора по одредено време мелење, што резултира во многу тесни дистрибуција на големина на честички. Бидејќи на различни густина, мелење медиуми враќање на мелење комора под дејство на притисок хранење пумпа и центрифугална сила, додека на материјали преку одделување на екранот на спротивната насока на центрифугална сила, тоа е ре-циркулација.

  Структура

  Специјални роторот структура дизајн, и умбра, големина и позиција инсталација се дизајнирани во согласност со механиката вител течност да се постигне максималната односот на мелење на енергија и да се подобри ефикасноста мелење, кој го направи материјал дофат нано-метар. Финост може да биде помалку од тестиран од страна на Malvern 50nm.

  Операција 图片 20151108180501

  WSP60
  Тоа е широко користен во Нано нов материјал
  ● батерија индустрија: катод материјали за литиум железо фосфат батерии
  ● Дигитални туберкулозен материјали: дигитални Jet печатење со мастило
  ● керамички материјали: алуминиум оксид, циркониум оксид, силициум карбид
  ● минерални пигменти: титаниум пигмент, калциум карбонат, железен оксид
  ● ретки земјата материјали: итриум оксид, индиум оксид, цериум оксид, итн
  ● Козметика: бисер во прав
  ● Фармацевтски препарат

  {69A) K7E [19 { `W_HW05R ~ СН

  _U1L7TL3ER`HUXWZ% J6C4A1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !