YS / YSS Серија Хидраулични Три ролери мелница

YS / YSS Серија Хидраулични Три ролери мелница


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  YS / YSS серија од три ролери мелница контролирана од страна на хидрауличен притисок од двојно-коло пумпа. Основната работа на машина како што се хранење, празнење и големината на материјалот е контролирана од страна на хидрауличен притисок. Се одликува со висока содржина на автоматизација, лесен за ракување и безбедно во употреба. Бидејќи на хидрауличниот систем се прилагодува плочести структура, аранжман е повеќе разумни. Ролери е фрлена од специјална легура, неговата сила е голема, а нејзината површина има висока цврстина и отпорност на абење сопственост. Таа е идеална опрема за мелење висок квалитет паста материјал.

  sdfes (1)

  апликација

  Таа е широко се користат во сите видови на мастило, маст, обложување, боја, боја, е-паста, гиар џвакање, сапун, итн

  sdfes (2)sdfes (3)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !