Ink - Changzhou longxin Machinery Co., Ltd

bojë shkrimi

Boje eshte nje lloj i përzierjes paste e pigmenteve, agjentë (vajra rrëshirë), aditivë të tilla si hollues dhe dispersion lëngshme parafine detyrueshme. Ajo mund të jenë të shtypura në një shumëllojshmëri të gjerë të materialeve të tilla si kartoni, letër, letër varaku metalike, plastike, metal, lëkurë përmes një shtypi. Forma e këtyre materialeve substrate mund të jetë e sheshtë, cilindrike, etj Dhe përbërja e bojës varet nga metoda shtypjen dhe materiale të substrate.

Sipas llojit të pjatë printim. Ink mund të ndahet në 4 lloje:

  ink 1.Lithographic shtypje

Ajo është një emër i përgjithshëm i Bojëra të ndryshme të përshtatshme për shtypjen Lithographic. Sipërfaqja e një litografi janë në thelb në aeroplan. Zona model është oleophilic dhe zona jo-model është hidrofilik. Shtypi është i bazuar në parimin se të naftës dhe të ujit sprapsin njëra-tjetrën. Prandaj, ngjyrë lithographic duhet të kenë rezistencën e ujit. ink Common ngjyrë Lithographic përfshirë ngjyrë shtypje ofset, të lartë shkëlqim ngjyrë kompensuar, rrëshinor kompensuar bojë, ngjyrë web-ushqyer-kompensuar, fletë-ushqyer bojë kompensuar, katër ngjyra përpunojnë kompensuar, të shpejtë-set kompensuar bojë, kompensuar bojë Tin-shtypjen, sterilizimi rezistenca kompensuar tin-shtypjen bojë dhe ngjyrë shtypje Collotype.

 dcfs

  ink 2.Letterpress

Ajo është emri i përgjithshëm i bojërave të ndryshme të përdorura në metodat shtypi i shtypur. Kjo kryesisht duke përfshirë Bojëra të përdorura në libra, gazeta, fotografi, faturat, etj tipar i bojës shtypur është se pjesa boja e pjatë shtypjen është i dalë nga pjesa e pa ngjyrë. ink përbashkët shtypur duke përfshirë bojë shtypur për botim, shtypur bojë ngjyrë, ngjyrë rrotullues shtypur për botim, rrotullues shtypur bojë lajmeve, rrotullues ngjyrë lajmeve ngjyra shtypur, shtypjen pjatë bakri ngjyrë, shtypi i shtypur bojë për filmat plastike dhe bojë flexographic printim.

 sfecsg1

  3.Gravure ngjyrë shtypje

Ajo është emri i përgjithshëm i bojërave të ndryshme të përdorura në metodat e shtypjes gravure. Kur shtypjen, zona recessed model i pllakës është e nënshkruan pastaj hall larg bojë nga zona jo-model. Ajo mund të ndahet në ngjyrë gdhendur gravure dhe bojë fotografike gravure. Common printing gravure ngjyrë duke përfshirë bojë butë paketimit, cigareve bojë mbështjellës dhe boje shtypi kuti kartoni.

 fcesg1

  ink 4.Mesh shtypje

Ajo është emri i përgjithshëm i bojërave të ndryshme të përdorura në metodat rrjetë shtypjen dhe gjerësisht të përdorura në shtypjen e tekstilit, shtypje plastike, shtypje metalike, shtypjen qeramike, shtypje qelqi, shtypjen elektronike produktit dhe shtypje llotari, etj Common rrjetë ngjyrë shtypje përfshirë shtypjen ekran letër bojë , ngjyrë shtypje ekran plastike, ekran pëlhurë ngjyrë shtypje, qelqi shtypjen ekran ngjyrë, qeramike shtypjen ekran bojë, të paqëndrueshme tharje bojë tretës, etj

 sdcfsegse

Changzhou Longxin ka bashkëpunuar me shumë të famshme prodhimin bojë vendas dhe të huaj, duke përfshirë Toyo Ink, DIC ngjyrë, DUBUIT bojës dhe kështu me radhë. makinë tona eksportohen në Shtetet e Bashkuara, Brazil, Indi, Rusi, Japoni, Kore, Singapor, Azisë Juglindore dhe vendet dhe rajonet e tjera, gëzojnë reputacion të lartë nga të gjitha sferat e jetës. Longxin vet njësi e nderit nënkryetar i Shoqatës kineze Ink dhe është gjithmonë lider i inovacionit dhe revolucionit në këtë industri. Përveç kësaj, ne mund të projektimit dhe të rindërtuar tërë linjë produktesh me makinë vetëm sipas kërkesës së klientit. Ne do të ofrojë cilësi më të mirë dhe shërbim për ju.

Rekomandoni pajisjet për prodhimin e bojë: DS seri hollë saktë tre mulli rul, seri YS hidraulike tre mulli rul, seri WSJ horizontal brendshme-ftohje mulli funksion të plotë sferë e cila, WSD seri mulli flow fast rërë, seri UK mulli rërë horizontale, WSK seri High-viskozitet hollë mulli gjithanshëm bead

Line Product: Efikasitet të lartë linjë produktesh ink, Gravure ngjyrë automatike linjë produktesh, High-viskozitetit ngjyrë (kompensuar, UV kompensuar, shtypje mëndafshi) linjë produktesh


WhatsApp Online Chat !