Veshje - Changzhou longxin Machinery Co., Ltd

shtresë

Veshje është një film i vazhdueshëm që është e veshur në sipërfaqen e një objekti të mbrojtur apo dekoruar dhe mund të jenë bashkëngjitur në mënyrë të vendosur në shtresë. Është e lëngët viskoze, bërë zakonisht prej rrëshirë, vaj, emulsioni me ose pa pigmente, mbushëse, aditivëve, tretës organik ose ujë.

 fsfe1

Pas një periudhe të gjatë të zhvillimit, veshja është veçanërisht komplekse. Në mënyrë që të lehtësuar menaxhimin dhe përdorimin, metodat e ndryshme klasifikimit të veshjeve u formuan me karakteristikat e veta. Aktualisht, klasifikimin më të miratuar veshja janë si më poshtë:

 1. Sipas llojet e materialit filmogjen, veshja mund te ndahet ne shtresë alkyd rrëshirë, shtresë poliuretani, shtresë emulsioni, nitrolacquer, shtresë akrilik, epokside shtresë rrëshirë, etj
 2. Sipas përdorimit të ndryshme, ajo mund të ndahet në llak pikturuar, llak druri, Veshje automotive, bojë të trafikut, bojë detare, Veshje qelqi, Veshje çeliku, etj
 3. Sipas metodave të ndryshme tharje, ajo mund të ndahet në ajër tharje bojë, stoving llak, UV shërimin Veshje, etj
 4. Sipas formës së veshjes, ajo mund te ndahet ne shtresë pluhur, shtresë e lëngshme.
 5. Sipas funksion të veshjes, ajo mund të ndahet në kryerjen e bojë, izolues bojë, anti-ndryshk bojë, ngrohje-rezistente bojë, etj

Longxin sigurojë pajisje për shumë prodhimin shtresë të tilla si AKZONOBEL, Maydos, NIPPON PAINT dhe kështu me radhë.

 dfefs

Rekomandoni pajisjet për prodhimin shtresë: YS seri hidraulike tre mulli rul, seri WSJ horizontal brendshme-ftohje mulli funksion të plotë bead, WSD seri mulli flow fast rërë, seri UK horizontal dhe mulli, WSK seri High-viskozitetit hollë mulli gjithanshëm bead

Line Product: Veshje / farmaci / pesticide / herbicid linjë produktesh


Hetim Për çmimore

Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

Contact Us

 • LONGXIN (CHANGZHOU) SMART EQUIPMENTS CO., LTD
 • Telefon: + 86-15061651688
 • Telefon: + 86-18248826257
 • Phone: +86 18816275366
 • E-mail: lisa@hbhj.com
 • E-mail: jane@hbhj.com
 • Fax: + 86-519-88608716
WhatsApp Online Chat !