WSZ Серија Интер-ладење висок вискозитет Хоризонтална мушка Мил

WSZ Серија Интер-ладење висок вискозитет Хоризонтална мушка Мил


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 100 парчиња месечно
 • Порт: Changzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед 

  Оваа машина се специјално дизајнирани за пред-дисперзија и парична казна дисперзија на висок вискозитет материјал (офсет масло мастило). Може да се користи поединечно и, исто така, заедно со три ролери мелница преку врски, како и целосна автоматска линија за производство. Таа е идеална опрема за производство на офсет масло мастило и висок вискозитет материјал.

  20161125190129_0893

   

  Карактеристики 

  ● Саладин се користи за контрола, аналогно на цртање и екран на допир се достапни (не е задолжително).

  ● конусни мелење комора и роторот трапез се специјално дизајнирани за мелење висок вискозитет материјали. напредни интер-уред за ладење е доволно ефикасни за да ги отфрли на топлината што се создава за време на висок вискозитет мелење во мелење комора.

  ● Механички запечатување и запечатување усни се сите увезени од Германија, кои помагаат да се бори на тврд орев тој материјал има тенденција да излегуваат во јавноста од мелење комора во мелење операција висок вискозитет.

  ● магнетна филтер со магнетен флукс од 8000 Гаус, која ја елиминира странски метални нечистотии содржани во ставете да се бланширан, обезбедува производ чистота, како и безбедноста опрема на следниот процес.

  ● Том променлива клипот мелење комора менува енергетска густина и барел притисок за постигнување на најдобар дисперзија и мелење резултати.

   20161125185857_0893


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи